Få hjælp som virksomhed:

  • Hvordan man bliver godkendt som praktikvirksomhed
  • Valg af uddannelsesaftale
  • Vejledning om voksenlærlinge
  • Hvordan man opretter uddannelsesaftaler
  • Hvordan man finder den rette elev
  • tilskudsordninger, regler og administration
  • Eller andet I er i tvivl om 

Få hjælp som elev:
Skolens virksomhedskonsulenter arbejder for, at du som elev nemmere kan finde en læreplads, og hjælper dig med gode råd, rådgivning og vejledning.

Vi hjælper og vejleder virksomheder og skolens elever

Virksomhedskonsulenter 

Ejgil Andresen
Uddannelser: 
Odense: Bygningsmaler, murer, sikkerhedsvagt og ejendomsservicetekniker.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 3052 5283
eja@sde.dk

Bendt Haladyn
Uddannelser: 
Odense: Lager- og terminaluddannelse og vejgodstransport.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 2159 3150
beha@sde.dk  

John Kromann
Uddannelser:
Odense: Automatik- og procesuddannelse, industritekniker, smed, VVS-energi og værktøjsmageruddannelsen.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 2130 4429
jokr@sde.dk 

Louise Øksenhøj Sørensen
Uddannelser:
Odense: Tømrer og teknisk designer, tværgående indsatser med lærepladser, praktikpladstilsagn m.v.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 21816352
loes@sde.dk

Michael Eskamp Witek
Uddannelser:
Odense: Personvognsmekaniker.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 2026 9932
mew@sde.dk

Marie Kristensen
Uddannelser: 
Odense: Tandklinikassistent, hospitalteknisk assistent og serviceassistent.

Munkebjergvej 130, Odense M
Tlf. 20 77 83 40
makr@sde.dk

 

Maiken Lund Bertelsen
Uddannelser: 
Odense: Kosmetiker og frisør.

Munkebjergvej 130, Odense M
Tlf. 2497 0588
mlc@sde.dk



Kristina Pedersen
Uddannelser: 
Odense: Elektriker.

Petersmindevej 1F, Odense C.
Tlf. 2270 1305
kri@sde.dk 

Lars Iversen
Uddannelser:
Odense: Datatekniker og It-supporter.

Munkebjergvej 130, Odense M
Tlf. 6137 6833
laiv@sde.dk



Susanne Bach Andersen
Uddannelser: 
Odense: Mediegrafiker.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 6312 6613
sban@sde.dk



Morten Caspersen
Uddannelser:
Vejle/Grindsted: Lastvognsmekaniker, personvognsmekaniker og snedker.

Boulevarden 36, Vejle
Tlf. 3046 7720
mca@sde.dk  

Susanne Jepsen
Uddannelser:
Vejle/Grindsted: Datatekniker og it-supporter.

Boulevarden 36, Vejle
Tlf. 5139 6618
suj@sde.dk

Armela Midzic
Uddannelser:
Vejle/Grindsted: Elektriker, industritekniker, smed og Automatik- og procesuddannelse.

Boulevarden 36, Vejle
Tlf. 2916 6749
ak@sde.dk   


Janos Fernel Nørgaard
Uddannelser:
Vejle/Grindsted: Murer, bygningsmaler og tømrer.

Boulevarden 36, Vejle
Tlf. 21304428
jfn@sde.dk

Mette Aamann
Uddannelser:
Vejle/Grindsted: Gastronom, gourmetslagter, bager og konditor, tjener, serviceassistent og ernæringsassistent.

Boulevarden 36, Vejle
Tlf. 28290425
maam@sde.dk

 

Supportkonsulenter 



Kristina Pedersen
Uddannelser: 
Odense: Elektriker.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 2270 1305
kri@sde.dk 



Susanne Bach Andersen
Uddannelser: 
Odense: Mediegrafiker.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 6312 6613
sban@sde.dk

Vakant
Uddannelser:
Odense: Personvognsmekaniker og automatik- og procesuddannelse.

Vejle: Automatik- og procesuddannelse, snedker, tømrer, lastvognsmekaniker, personvognsmekaniker, gastronom, gourmetslagter og tjener.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 6312 6735


Laila Hadaydeh 
Uddannelser:
Odense: Frisør, kosmetiker, hospitalsteknisk assistent, serviceassistent, tandklinikassistent, it-supporter, datatekniker, VVS-energi, lager og terminal, industritekniker, smed, værktøjsmageruddannelsen og vejgodstransport.

Vejle: Datatekniker, it-supporter, serviceassistent, elektriker, bager og konditor. 

Petersmindevej 1F, 5000 Odense C
Tlf. 63126713
laha@sde.dk

Dorthe Utoft 
Uddannelser:
Odense: Tømrer, murer, bygningsmaler, teknisk designer, ejendomsservicetekniker og sikkerhedsvagt.
Vejle: Smed, murer, bygningsmaler, ernæringsassistent og industritekniker.

Petersmindevej 1F, Odense C
Tlf. 63126739
dout@sde.dk